Friendly Fire domaća je franšiza koja potječe iz Zagreba. Danas broji petnaestak cafea, i to na lokacijama diljem svijeta. A kada kažemo „diljem svijeta”, to i mislimo. Naime, gaming cafe franšiza otvorila je lokacije od BiH i Austrije sve do Meksika, a uskoro se šire i na Sloveniju.
Možete li nam objasniti koncept međunarodne gaming cafe franšize?
Friendly Fire je mlada hrvatska franšiza Esports Arene prilagođena za korisnike iz generacije Z, koja gaming doživljava kao integralni dio svoje osobnosti. Esports Arena mjesto je odlične atmosfere, druženja, zabave i natjecanja u kompetitivnim igrama, a prosječno nas dnevno posjeti više od 100 igrača. Jedinstven softver fokusiran je na personalizirano iskustvo korisnika i poticanje njegove povezanosti s brendom te na taj način uspijeva zadovoljiti i najzahtjevnije ljubitelje e-sporta. S obzirom na to da gejmeri svakako provode svoje vrijeme u igranju, naš softver ih za to i nagrađuje. U našoj aplikaciji, naime, prilikom svakog posjeta našoj igraonici oni mogu osvajati nagrade i razna postignuća.
Jednostavno rečeno: win-win!
Postali ste veoma uspješni u vrlo kratkom roku, koja je vaša tajna?
Nakon petnaest godina rada u inozemstvu, čvrsta vizija i jasan fokus bili su odlučujući da ne odustanem u naumu otvaranja igraonice, koncepta koji nedostaje gradu Slavonskom Brodu. Da nisam bio u krivu, pokazuje odličan odziv posjetitelja, kao i ostvareni rezultati već u prvome mjesecu poslovanja.
Jeste li klijent Erste banke i koliko su vam pomogli u poslovanju?
Moja tvrtka Entry d.o.o. je klijent Erste banke i zahvalan sam banci što su prepoznali moju ideju i pružili mi potporu u trenutku kad niti jedna druga banka nije za to bila zainteresirana. Bez financijske potpore Erste banke Slavonski Brod ne bi imao mjesto gdje se okupljaju mladi, a koje se u vrlo kratkom periodu profiliralo kao „it” mjesto gdje vrlo rado i često borave mladi slavonskobrodski gejmeri.
Kakvi su dojmovi igrača, a kakvi klijenata s obzirom na to da nudite full service usluge prilikom pokretanja Friendly Fire igraonice?
Friendly Fire je gaming cafe i kao takav nudi usluge igranja na kvalitetnoj opremi u ugodnom ambijentu, gdje se posjetitelji mogu okrijepiti uz najdraža pića i grickalice. Upravo taj koncept je ono što svakodnevno privlači naše posjetitelje. Iz razgovora s našim klijentima nerijetko saznajemo da gotovo velika većina doma posjeduje računalo i opremu zavidnih specifikacija, no upravo druženje i atmosfera koju stvaramo u Friendly Fireu je ono radi čega se, svakodnevno, vraćaju.
Vaš projekt zapravo je nadogradnja klasičnih igraonica kakve su bile krajem devedesetih i početkom dvijetisućitih godina. Kako komentirate ovaj razvoj e-sporta, kakvu budućnost predviđate?
Videoigrice i općenito cyber prostor posljednjih deset godina su mjesto koje se razvija brzinom koju nitko nije mogao predvidjeti. Mlade generacije danas odrastaju uz njih, a nerijetko su i sami oni ti koji utječu na uvjete i brzinu razvoja istih. Danas svjedočimo tome da se ljudi „druže” u virtualnim grupama dok sjede sami doma. Ali ljudska bića u svojoj osnovi su socijalna bića i kao takva žude za kontaktom, pa je razvijanje koncepta koji nudi druženje uz bijeg u virtualnu stvarnost bilo neizbježno.
Osim igranja i druženja, što još klijenti mogu dobiti u vašem Friendly Fire cafeu?
Igra i druženje doista jesu naši temeljni stupovi, ali Friendly Fire je puno više od toga. Danas smo mjesto gdje naši posjetitelji uvijek mogu doći i osjećati se dobrodošlo, roditelji su mirniji jer znaju da su im djeca na sigurnome, a pokazali smo se i kao mjesto na kojem se sklapaju nova prijateljstva.
Friendly Fire organizira i razne turnire na kojima najuspješniji igrači mogu ostvariti i financijsku korist, a rođendanske proslave, koje također organiziramo, pokazale su se kao pravi pogodak za mlade gejmere. Budući da smo tek počeli, još mnogo toga možete očekivati od nas u budućnosti!